Home page > Aktuality > Druhé kolo branného závodu a Memoriál zakladatelů výsadkového vojska

Druhé kolo branného závodu a Memoriál zakladatelů výsadkového vojska

Možná si ještě vzpomínáte na branný závod žáků 7. a 8. tříd základních škol, který se odehrál ještě před prázdninami, dne 17. června. A abychom žákům návrat do školních lavic trochu zpestřili a zpříjemnili, zúčastnili jsme se i druhého kola této soutěže. Tuto akci, neboli nultý ročník Memoriálu ppor. Pavla Mauera, nepořádal nikdo jiný než Klub výsadkových veteránů Prostějov a zabezpečit ji pomohli i příslušníci naší roty logistiky. Mladé soutěžící opět čekaly různé střelecké, znalostní nebo zdravotnické disciplíny. Místem, kde se celá soutěž konala, byl opět areál vojenské střelnice Hamry.

A nebyli to jen nejmladší, kdo soutěžili. Na střelnici probíhal také dvoudenní střelecké závod – 18. ročník Memoriálu zakladatelů výsadkového vojska a zároveň 14. ročník Memoriálu Štefana Baniče, což rovněž organizovali výsadkoví veteráni z Prostějova. Na toto klání se sjeli veteráni nejen z  okolí, ale třeba i Písku v jižních Čechách nebo Prešova na Slovensku.

K vyhlášení vítězů jak z řad soutěžící mládeže, tak z řad výsadkových vojenských veteránů došlo při příležitosti Dne otevřených dveří posádky na letišti v Prostějově. Předáním ocenění a putovních pohárů tak skončila tato výjimečná událost, která originálním způsobem spojila dvě různé generace.

Fotogalerie

Nahoru