Home page > Aktuality > Slavnostní předání bojového praporu a rozloučení s odcházejícím velitelem 102. pzpr generála Karla Palečka, podplukovníkem Pavlem Hriníkem

Slavnostní předání bojového praporu a rozloučení s odcházejícím velitelem 102. pzpr generála Karla Palečka, podplukovníkem Pavlem Hriníkem

24. června proběhl slavnostní akt v posádce Prostějov - předání a převzetí funkce velitele praporu.
Po šesti letech odchází na své nové působiště jako hlavní styčný důstojník skupiny styčných důstojníků NATO zahraničního pracoviště Brusel současný velitel praporu pplk. gšt. Ing. Pavel Hriník a současně bude povýšen do hodnosti plukovníka.


Svoji vojenskou dráhu profesionála zahájil v roce 1998 u praporu hloubkového průzkumu v Prostějově. Prošel si jak velitelskými tak štábními funkcemi, ať už v rámci 11. nebo 102. průzkumného praporu, v rámci Velitelství společných sil a 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Má za sebou zahraniční operace na Balkánu a v Afganistánu. Tři roky působil jako první příslušník AČR v rámci NATO Humint Centre of Excellence.

Na jeho místo nově usedne a ujme se velení 102. pzpr podplukovník Gustav Lakoš. Součástí programu slavnostního aktu bylo také předání pamětních medailí a udělení odznaků či pamětních mincí.


Čestnými hosty při této příležitosti byli vysocí armádní důstojníci jako generál Pavel Kolář  zástupce velitele pozemních sil, náčelník Zpravodajského odboru velitelství pozemních sil, plukovník Petr Molinský, plukovník Pavel Andráško  velitel 53.pPzEB, plukovník Pavel Nakládal  zástupce ředitele sekce zpravodajského zabezpečení AČR, velitel 601.skss plukovník Tomáš Skácel, ale také primátor města Prostějova František Jura, exprimátor Miroslav Pišťák, příslušníci klubů výsadkových veteránů v čele s generálporučíkem v.v. Ondrejem Páleníkem  a další vzácní hosté.

Za celý 102. pzpr, Vám pane veliteli ještě jednou děkujeme, přejeme mnoho úspěchů v další etapě Vaší kariéry a novému veliteli průzkumného praporu hodně zdaru!

Fotogalerie

Nahoru