Den otevřených dveří

vystrizek.png
  • 30.6.2023
  • Anonym

Na Mezinárodní den dětí, tedy 1. června, jsme opět otevřeli brány a uspořádali program pro veřejnost. Pro návštěvníky jsme si připravili ukázku boje zblízka i s možností si s námi vyzkoušet  údery nebo kopy, na ty menší čekal dokonce nafukovací hrad a nafukovací překážková dráha. Kdo chtěl, mohl si na ženijním stanovišti vyzkoušet detektor kovu a v trávě vyhledat nábojnice, zdravotníci si pro zájemce přichystali i figuríny pro nácvik resuscitace. Kromě těchto praktických a interaktivních ukázek samozřejmě nemohly chybět seskoky, a to jak na kulatých padácích i na padácích typu křídlo. Hosté mohli také zhlédnout něco z naší činnosti v rámci ukázky přepadu přůzkumnou skupinou. Díky našim kolegům ze vzdušných sil se nebe nad prostějovskou posádkou rozburácelo dvěma prolétavajícími bitevními letouny Alca, po kterých následoval i vrtulník, který posloužil také k vysazení výsadkářů nebo právě zasazení průzkumné skupiny.

102. průzkumný prapor na zabezpečení atraktivního programu nebyl sám, návštěvníci tak mohli vidět v akci Policii České republiky nebo Celní správu i ukázku psovodů a výcviku služebních psů. Kdo přišel, měl možnost si prohlédnout  a prozkoumat nejen techniku stodvojky, ale také techniku praporu bezpilotních systémů, elektronického boje, tankového praporu z Přáslavic, lidé si mohli projít i výše zmíněný vrtulník. K vidění byly rovněž vozy Hasičského záchranného sboru, Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby, Městské policie Prostějov a dalších.

Kdo měl hlad a žízeň, mohl využít stánků s občerstvením, kde nemohl chybět pravý guláš s chlebem. Na dalším stanovišti byly opět připravené naše příslušnice, které malým zájemcům ochotně natíraly tváře vojenskými maskovacími barvami. Na menší návštěvníky čekaly i stánky s balónky nebo s klasickým malováním na obličej pro děti i stánek s perníkem a cukrovou vatou, jak známe třeba z poutí. A kdo zase chtěl trochu pohybu, mohl si na koloběžce projet přichystanou dráhu. 

I díky počasí, které nám přálo, se letošní ročník s novými atrakcemi a ukázkami velmi vydařil. Děkujeme, že jste přišli a těšíme se na další ročník!

Fotogalerie