Home page > Aktuality > Návštěva předsedy vlády České republiky Petra Fialy

Návštěva předsedy vlády České republiky Petra Fialy

Dne 4. března 2022 v odpoledních hodinách navštívil prostějovskou posádku předseda vlády ČR prof. Petr Fiala.

Záměrem jeho návštěvy bylo seznámit se s vyčleňovanými silami a prostředky 53. pluku průzkumu a elektronického boje předurčenými do hotovostních sil NRF. „Chtěl jsem vidět připravenost lidí, kteří se podílejí na různých typech vojenských misí a přišel jsem také povzbudit naše vojáky“ sdělil v projevu premiér Fiala.

Po uvítání, se premiér v doprovodu náčelníka generálního štábu armádního generála Aleše Opaty, velitele 53. pluku průzkumu a elektronického boje, velitele 102. průzkumného praporu a velitele 533. praporu bezpilotních systémů zúčastnil prezentace techniky, kde za přítomnosti novinářů a televize, měl možnost vidět vybavení praporů pluku, jejichž prvky jsou předurčeny do hotovostních sil.

Ukázky poté vystřídala tisková konference, kde si kromě premiéra Fialy vzal slovo i náčelník Generálního štábu Aleš Opata, který vzhledem k současné situaci ve východní Evropě sdělil, že naše armáda má připravené síly rychlé reakce NATO (NATO Responce Force – NRF) k případnému nasazení.

Na závěr své návštěvy předseda vlády poděkoval velitelům a vojákům 53. pluku průzkumu a elektronického boje za dobře odvedenou práci a po zápisu do kroniky se vydal na cestu zpět do Prahy.

Text: rtm. Herber, 53.pPzEB

Foto: 533.prbs, VePozS, FB Petra Fialy

 

Fotogalerie

Nahoru