Příběh plyšáků pro turecké a syrské děti

sbirka_plysaku_ze_102._pruzkumneho_praporu_1.png
  • 29.3.2023
  • rtm. Nikol Švandera Slováčková

O tom, že vojáci mají dobré srdce, jsme se mohli přesvědčit během narychlo zorganizované akce na sbírku plyšáků. Za pouhé dva dny se nám podařilo vysbírat neuvěřitelné množství tří obrovských krabic plyšáků, které poputují tureckým a syrským dětem do oblasti zasažené zemětřesením.

Celý nápad vznikl úplnou náhodou, kdy dcera poručíka J.B. z roty logistiky sledovala Zprávičky na ČT Déčko. Společně viděli reportáž o charitativní akci, která je natolik nadchla, že na druhý den byly zmobilizovány síly na celém 102. praporu.

Fotbaloví fanoušci v hlavním městě Bosny a Hercegoviny Sarajevu a v Mostaru se rozhodli podpořit děti ze zasažených oblastí a vyhlásili sbírku plyšáků. Na zápas přinesli malí i velcí fanoušci tisíce plyšáků a hraček. Ty teď poputují za dětmi potěšit je při nelehké situaci, kdy po zemětřesení ztratily domovy i své hračky. Rozhodli jsme se proto také zapojit a podpořit dobrou věc a hračky během pár dnů vyrazily na cestu na stadion FK Sarajevo, odkud ještě ten samý týden odcestovali do Turecka a Sýrie.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem vojákům a jejich rodinám, kteří nám pomohli udělat radost tam, kde je to potřeba.

Fotogalerie